AktualnościO komunikacji bez przemocy - spotkanie formacyjne w WilanowieW sobotę, 20 maja 2017 roku, na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach formacji stałej nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w naszej Archidiecezji.

Spotkanie rozpoczęła Msza święta sprawowana w Świątyni Opatrzności Bożej. Po niej wysłuchaliśmy pouczającego wykładu p. dr Agnieszki Kozak, psychologa, coacha i trenera biznesu, na temat komunikacji. Nasza wykładowczyni przybliżała nam podstawowe zasady tzw. porozumienia bez przemocy (ang. nonviolent communication), zachęcając do praktykowania tych zasad w codzienności, także przy okazji pełnienia naszej posługi w parafiach i zaangażowaniach we wspólnotach.

Podczas spotkania był też czas na zapoznanie się ze szczegółami uroczystości X Dnia Dziękczynienia, które odbędzie się 4 czerwca 2017 r. na Polach Wilanowskich, oraz z programem centralnej procesji Bożego Ciała w Warszawie w dniu 15 czerwca 2017 r.

Serdecznie dziękujemy za gościnę Proboszczowi parafii pw. Opatrzności Bożej w Wilanowie, ks. prałatowi Tadeuszowi Aleksandrowiczowi, oraz członkom wspólnoty Żywego Różańca, którzy na to spotkanie przygotowali pyszne wypieki.

Spotkanie formacyjne w Wilanowie
20 maja 2017 r.
kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
i zobaczyć więcej zdjęć