AktualnościŚwiętowaliśmy 25 lat posługi nadzwyczajnych szafarzy w Archidiecezji WarszawskiejW sobotę, 12 listopada 2016 r., w warszawskiej Archikatedrze św. Jana nadzwyczajni szafarze Komunii świętej dziękowali Bogu za 25 lat istnienia tej posługi w Archidiecezji Warszawskiej. Uroczystej Mszy dziękczynnej o godz. 12.00 przewodniczył J.Em. ks. kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski.

W 1991 r. decyzją śp. ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski, w naszej Archidiecezji ustanowiono po raz pierwszy nadzwyczajnych szafarzy. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu tej posługi przez Konferencję Episkopatu Polski instrukcją z 22 czerwca 1991 r.

W gronie ustanowionych wówczas szafarzy znalazły się 23 osoby. Po podziale diecezji w 1992 r. w Archidiecezji Warszawskiej z pierwszego kursu zostało 15. W kolejnych latach grono to znacznie się powiększało. Obecnie trwa już ósma edycja kursu przygotowującego kandydatów do podjęcia tej posługi. W Archidiecezji Warszawskiej jako nadzwyczajni szafarze Komunii posługuje ponad 400 mężczyzn.

Relacja z uroczystości jubileuszowych oraz fotogaleria - na stronach Archidiecezji Warszawskiej, a fragmenty dźwiękowe - na stronach Radio Warszawa.

Zdjęcia także w naszej fotogalerii.