AktualnościObchody 200-lecia Archidiecezji WarszawskiejW tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia przez papieża Piusa VII diecezji warszawskiej do godności archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tej rocznicy odbędą się w sobotę, 3 marca 2018 r., w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela. Data tej uroczystości jest szczególna dla naszej archidiecezji, gdyż tego dnia przypada też 11. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji, Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, na stolicę metropolitalną w Warszawie.

Szafarze Nadzwyczajni Komunii św. są zaproszeniu do udziału w tych uroczystościach i wspólnej modlitwy. Program uroczystości:

Godz. 10.00

- Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski: Słowo wprowadzające
- ks. prał. dr Andrzej Gałka: Geneza i historia Archidiecezji Warszawskiej
- Jego Ekscelencja Biskup Michał Janocha: Warszawa czasów Aleksandra I. Kultura i sztuka

Godz. 11.00

Uroczysta Msza Święta koncelebrowana - przewodniczy i homilię wygłosi Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

W uroczystościach bierzemy udział w albach, udajemy się na wskazane miejsce w Archikatedrze (najprawdopodobniej to samo co podczas Mszy Krzyżma). Przybycie do katedry najpóźniej o 9.45.

Zapraszam do zgłoszeń - w aplikacji jest utworzone spotkanie, na które można się zapisać.