AktualnościBoże Ciało 2019W czwartek, 20 czerwca 2019 r., jesteśmy jak co roku zaproszeni do udziału i współorganizacji centralnej procesji Bożego Ciała w naszej Archidiecezji.

Proszę o zgłaszanie się do udziału w procesji Centralnej Bożego Ciała. W aplikacji dostępne jest odpowiednie spotkanie. Ewentualne zgłoszenia mailowo: tomasz.pietrucha@szafarze.waw.pl. Z parafii, w których jest więcej niż jeden szafarz nadzwyczajny, powinien być oddelegowany na procesję co najmniej jeden z nich. Zbiórka o godz. 10.30 na Placu Zamkowym u wylotu ul. Świętojańskiej. W procesji uczestniczymy w albach.

W ramach budowy ołtarza na Boże Ciało dbamy też o jego wystrój. Gdyby któryś z Braci mógł i chciał nas wesprzeć poprzez zapewnienie kwiatów na ołtarz (posiadamy ozdobne donice, w których należy ułożyć bukiety), proszę o kontakt telefoniczny w celu omówienia szczegółów. Pokrywamy koszty wystroju z zebranych od Braci ofiar.

Oddzielne spotkanie zostało utworzone dla Braci chcących pomóc udzielać Komunii Świętej podczas Mszy św. na pl. Piłsudskiego, odprawianej po zakończeniu procesji. Potrzeba 5 Braci.

Proszę także o zgłaszanie się do warty przy ołtarzu Bożego Ciała od środy 19 czerwca godz. 21.00 do czwartku 20 czerwca godz. 9.00 w blokach po 2 godziny, bezpośrednio do mnie: tomasz.pietrucha@szafarze.waw.pl.