AktualnościUdział w celebracjach Wielkiego Tygodnia 2018Msza Krzyżma w Wielki CzwartekW Wielkim Tygodniu nadzwyczajni szafarze Komunii św. są zaproszeni do udziału w dwóch wydarzeniach: w Mszy Krzyżma w Archikatedrze w Wielki Czwartek oraz w centralnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Starym Mieście w Wielki Piątek.

W Wielki Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z poświęceniem Krzyżma świętego, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są zaproszeni do uczestnictwa w tej uroczystej liturgii. Przybycie do Katedry na godz. 9.30, uczestnictwo w albach, zajmujemy wyznaczone miejsce w katedrze (najczęściej prawa nawa). W aplikacji utworzono spotkanie, na które proszę się zapisywać w celu potwierdzenia przybycia.

W Wielki Piątek, 19 kwietnia 2019 r., o godz. 20.00 przy kościele akademickim św. Anny na Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nadzwyczajni Szafarze Komunii świętej będą nieść krzyż pomiędzy wyznaczonymi stacjami.
Do niesienia Krzyża potrzebnych jest co najmniej 12 nadzwyczajnych szafarzy. Pozostali będą towarzyszyć niosącym Krzyż, a wszyscy obecni uczestniczą w nabożeństwie w albach. Osoby niosące Krzyż dostaną plakietki. Zbieramy się najpóźniej o godz. 19.45 przed kościołem św. Anny i zgłaszamy się do brata Adama Sękowskiego po odbiór plakietek. W aplikacji utworzono spotkanie, na które proszę się zapisywać w celu potwierdzenia przybycia.

Wszystkim Braciom życzymy owocnego przeżycia ostatnich dni Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego, a na Święta Zmartwychwstania - wszelkiego błogosławieństwa oraz prawdziwej nadziei i radości, które z tego Zmartwychwstania płyną.